Biografie

Lukáš Pavlíček

biografie-img

Biografie

Lukáš Pavlíček je velmi výraznou osobností nastupující generace českých hobojistů. Narodil se v roce 1986 v Rakovníku, vystudoval Pražskou konzervatoř ve třídě Bedřicha Vobořila a Vladislava Borovky. Pokračoval ve studiu na Hudební akademii múzických umění v Praze ve třídě Jiřího Mihule. Zúčastnil se několika mistrovských kurzů (Stefan Schilli, Jean-Louis Capezzali, Jerome Guichard).
V roce 2011 studoval na Univerzitě Mozarteum v rakouském Salzburgu u Stefana Schilliho, sólohobojisty Symphonieorchester des Bayerischen Rundfunks.
Od roku 2006 je hobojistou Symfonického orchestru Českého rozhlasu. Pravidelně hostuje v Pražském komorním orchestru, Filharmonii Brno, Jihočeské komorní filharmonii, Pražské komorní filharmonii, a hrál mimo jiné ve Španělsku, Řecku, Japonsku a Korei.
V Ostravě roku 2007 získal absolutní vítězství a titul laureáta dechové soutěže.
V roce 2010 natočil svoji debutovou sólovou nahrávku pro Český rozhlas, Koncert pro hoboj a orchestr Jana Nováka s Plzeňskou filharmonií pod vedením dirigenta Tomáše Braunera. V roce 2012 natočil komplet Kvartetů pro hoboj a smyčce – F.V. Kramáře ve spolupráci s  Pražákovo kvartetem.
Na komorních projektech pravidelně spolupracuje s Pražským dechovým oktetem, se kterým vystoupil na festivalech v Německu (Hohenlohe Kultursommer) a Francii (Mozart festival Saou).

Skutečný umělcův talent sestává z umění přesvědčit druhé, že jeho bláznivé nápady jsou pro ně absolutní nezbytností.

Autor: Pablo Picasso